Szafy na wymiar Gdańsk

Jednym z najczęściej spotykanych mebli w naszym domu są szafy na wymiar. Jest to naturalny sposób na zapełnienie licznych w domach i mieszkaniach wnęk. Zanim zlecimy wykonanie szafy na wymiar Gdańsk warto jest zorientować się, gdzie idealnie w naszym domu przypasuje szafa. Oczywiście możemy zdecydować się na szafy wolno stojące. Jednak będą one o wiele mniej funkcjonalne. Szafy wykonane na wymiar mają taką przewagę, że jesteśmy w stanie zabudować praktycznie każdy kawałek wnęki, co daje nam o wiele lepsze wykorzystanie przestrzeni. Bez względu na to jakiego rodzaju meble zdecydujemy się zakupić, najważniejsza jest ich użyteczność. Jeżeli niektóre elementy nie zostaną wykonane prawidłowo, wówczas może się okazać, że wydaliśmy bezsensownie pieniądze. Na funkcjonalność mebli wpływają takie element jak chociażby otwieranie drzwi. Wyobraźmy sobie sytuację, że montujemy szafę z tradycyjnie uchylnymi drzwiami w naszej sypialni, potem wstawiamy łóżko i nagle robi nam się bardzo mało miejsca. W takiej sytuacji już na etapie projektu powinniśmy wybrać drzwi przesuwane.

Szafy na wymiar Gdańsk – jak zaprojektować wnętrze

Wnętrze szafy jest jej sercem. Od tego zależy jej funkcjonalność, od wnętrza szafy zależy, czy będzie ona funkcjonalna czy będziemy mieli łatwy dostęp do wszystkiego. Powiedzmy gdy planujemy szafę w przedpokoju, to zazwyczaj będą w niej wisiały kurtki i płaszcze. Warto wówczas zaplanować zarówno więcej przestrzeni na długie płaszcze jak i mniej przestrzeni na kurtki.

Zupełnie inaczej będzie gdy zlecimy wykonanie szafy na wymiar Gdańsk, która ma być w pokoju. Wówczas taka szafa powinna pomieścić na przykład nasz spodnie, bluzki czy też bieliznę. Jeżeli możemy sobie pozwolić na posiadanie szafy zarówno w przedpokoju jak i salonie, to nie warto jest robić w salonie miejsca na długi płaszcze, warto wówczas przestrzeń zagospodarować zupełnie inaczej. Idealne do tego będę półki i kosze ułatwiające układanie poszczególnych części naszej garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *